Start Informacje ogólne

Ogłoszenia Grudzień 2019/Styczeń 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
poniedziałek, 02 grudnia 2019 14:28

OGŁOSZENIA NA GRUDZIEŃ 2019R./STYCZEŃ 2020
1. W dniu 6 grudnia br. w przedszkolu odbędzie się spotkanie z Mikołajem już o godz. 8.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyprowadzić na godz. 7.50, gdyż o godz. 8.00 będzie śniadanie, żeby zdążyć na odwiedziny Mikołaja.
Rodziców dzieci z grupy Żabek (Punkt przedszkolny) prosimy aby w tym dniu dzieci przyprowadzić do siedziby przedszkola ul. Bytomska 144 zgodnie z deklaracjami ,ale żeby dzieci były przyprowadzone do godz.7.50
2. W dniu 15 grudnia br. t. j. niedziela w Świetlicy Gminnej w Wieszowie będziemy brać udział w akcji Dzieci – Dzieciom. Nasze dzieci będą wystawiać Jasełka. Jasełka przygotowuje Grupa Motylków w połączeniu z Grupą Pszczółek i Grupa Biedronek w połączeniu z Grupą Żabek z Punktu przedszkolnego. W taki sposób każda grupa z naszego przedszkola zaprezentuje swoje umiejętności artystyczne. Uroczystość rozpoczyna się o godz. 14.30, więc bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie wolnego popołudnia i bardzo serdecznie prosimy o przybycie z dziećmi. Prosimy też aby przybyć z dziećmi już o godz. 14.15, gdyż musimy punktualnie rozpocząć uroczystość.
3. W dniu 10 grudnia (wtorek) chcemy zrobić próbę w Świetlicy Gminnej w Wieszowie, dlatego prosimy, aby w tym dniu dzieci były ubrane stosownie do pogody, żeby przejść do świetlicy.
Rodziców dzieci z grupy Żabek (Punkt przedszkolny) prosimy aby w tym dniu 10 grudnia (wtorek) dzieci przyprowadzić do siedziby przedszkola ul. Bytomska 144.
4. Uprzejmie prosimy Rodziców, aby na dzień 12 grudnia do przedszkola przynieść dzieciom stroje do przebrania na Jasełka. Chcemy zrobić sobie jeszcze próby w grupach w strojach. Stroje te zabiorą Państwo w tym samym dniu do domu, aby na niedzielę dzieci przebrać na występ.
5. W dniu 19 grudnia odbędzie się nasze wspólne wewnętrzne spotkanie opłatkowe (dzieci i personelu przedszkola). Bardzo prosimy, żeby stroje na Jasełka przynieść do przedszkola w dniu 18 grudnia.
Rodziców dzieci z grupy Żabek (Punkt przedszkolny) prosimy aby w tym dniu 19 grudnia (czwartek) dzieci przyprowadzić do siedziby przedszkola ul. Bytomska 144
6. Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Zgodnie z ustaleniami na zabraniu z Rodzicami Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka planujemy zrobić w Świetlicy Gminnej w Wieszowie i podzielić to na dwa dni:
W dniu 8 stycznia 2020r. na godz. 10.00– zapraszamy Babcie i Dziadków z grupy Biedronek i Żabek
W dniu 9 stycznia 2020 na godz.10.00 zapraszamy Babcie i Dziadków z grupy Pszczółek i Motylków
W związku z tym bardzo prosimy Rodziców o pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku: ciasto, kruche ciasteczka, kawa, herbata śmietanki do kawy, cukier, naczyń jednorazowych oraz przygotowaniu Sali na uroczystość.
Do przygotowania Sali (ustawienie stołów i krzeseł) prosimy Rodziców w dniu 7 stycznia w godzinach rannych lub popołudniowych natomiast do posprzątania sali (stoły i krzesła) prosimy Rodziców w dniu 9 stycznia po zakończeniu uroczystości lub w godzinach popołudniowych. Będziemy też potrzebować pomocy na sali celem przygotowania słodkiego poczęstunku w dniach uroczystości
Chętnych rodziców proszę o zapisywanie się na listy wystawione w szatni z określeniem zakresu pomocy. Na liście prosimy wpisywać też godziny w których jesteście Państwo dyspozycyjni. Prosimy też o wpisanie ilości zadeklarowanych produktów: np.: ciasto 1 blacha, śmietanki 20szt.itd. Ciasta prosimy o przynoszenie bezpośrednio na salę w dniu w którym Państwa dzieci mają uroczystość odgodz.8.30 do9.00 a pozostałe rzeczy prosimy o przyniesienie do przedszkola do końca grudnia. Są dwie listy
1. Przygotowanie Sali i organizacja w czasie uroczystości
2. Zorganizowanie poczęstunku - upieczenie ciast, przyniesienie kawy itp.
Prosimy też, aby nauczycielom zgłosić ilość gości od każdego dziecka na uroczystość, chcemy wiedzieć ile przygotować miejsc.
Prosimy, aby dzieciom w tych dniach przynieść stroje do przedstawień Jasełkowych
7. Rodziców dzieci z grupy Żabek (Punkt przedszkolny) prosimy aby w okresie od 23 grudnia do 31 grudnia dzieci przyprowadzać do siedziby przedszkola ul. Bytomska 144

 
Podsumowanie października PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 27 listopada 2019 13:39

7 października w grupie Żabek przeprowadzone zostały zajęcia sensoryczne. Dzieci bawiły się ryżem, makaronem, kasztanami, kaszą. Zrobiliśmy także ciasto z jajka, mąki i cukru.
W dniu 15.10.2019r. nasze przedszkole odwiedziło dwóch Panów Policjantów, którzy przypomnieli Nam zasady, które powinniśmy przestrzegać, aby bezpiecznie poruszać się po drodze, podczas jazdy samochodem. Rozmawiali z przedszkolakami również o tym, jak powinny się zachować, kiedy zaczepia ich nieznajomy oraz o zagrożeniach wynikających z zabawy prądem. Dzieci bardzo uważnie słuchały oraz aktywnie brały udział w rozmowie z policjantami.
Dnia 17.10.19 roku w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień brązowy".
Pszczółki, Motylki i Biedronki tego dnia ubrani w całą gamę odcieni brązów poznawały historię odkrycia ziemniaka podczas słuchania opowiadania czytanego przez nauczyciela. Bawiły się podczas konkurencji sportowych z ziemniakami ,,Ziemniaczany bieg", ,,Sadzenie i zbieranie ziemniaków", ,,Gorący kartofelek". Poszukiwały potraw zawierających ziemniaki, bawili się przy muzyce, a na koniec wspólnej zabawy wykonały ziemniaczane jeżyki. Cały dzień minął w radosnej i zabawowej atmosferze.
W tym dniu również wszystkie Dzieci z grupy „Żabek" oraz ich Panie były ubrane na brązowo. Głównym motywem imprezy był brązowy ziemniak. Dzieci poprzez różne zabawy i konkursy utrwalały kolor brązowy oraz poznały, co można zrobić z ziemniaka. Wszyscy bawili się znakomicie. Już czekamy z niecierpliwością na następny kolorowy dzień przedszkolu a to już niebawem.

W ramach projektu „Ognik" w dniu 23.10.2019r. grupa Pszczółek wzięła udział w zajęciach edukacyjnych, które poprowadził naczelnik OSP Wieszowa. Gość zwrócił uwagę na znajomość swojego adresu zamieszkania, numerów alarmowych, w szczególności 112, obsługi telefonu komórkowego podczas wybierania numerów alarmowych. Dzieci poznały również pięć kroków jak prawidłowo wezwać pomoc, odbyły się również ćwiczenia praktyczne na podstawie sytuacji przedstawionych na obrazkach.

Dnia 24 października odbyła się niezwykłą uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka" w grupie Biedronek. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz zatańczyli wspólny taniec wraz z rodzicami. Dla większości był to pierwszy poważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenie ze swoich pociech.

W dniu 29.10.2019r. wszystkie dzieci z grupy Pszczółek, Motylków, Biedronek oraz Żabek wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. Dzieci brały udział w warsztatach pt. „Kiszenie Kapusty". Dzieci dowiedziały się jak kisi się kapustę, jakie czynności są niezbędne do kiszenia. Poznały również różne rodzaje kapusty, walory smakowe i zdrowotne kiszonej kapusty, a także innych przetworów, które przygotowywane są na zimę. Utrwaliły sobie sposoby przechowywania warzyw i owoców przez zimą, żeby do wiosny zachowały dobry smak i wartości odżywcze. Oprócz wielu zdobytych informacji dzieci miały możliwość nauczyć się nowego tańca, a na koniec warsztatów wykonać samodzielnie ślimaka, którego każdy przedszkolak zabrał do domu.
Serdecznie zapraszamy na fotorelację z wszystkich wydarzeń do naszej galerii.

Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 13:47
 
Kiermasz Świąteczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
czwartek, 21 listopada 2019 13:28

Kochani Rodzice !!!
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Rada Rodziców chce zorganizować kiermasz świąteczny i w związku z tym prosimy Państwa o pomoc w realizacji zamierzonego celu i zrobienia w domu ozdób świątecznych , stroików itp. i przyniesienie ich do przedszkola.
Wykonane przez Państwa ozdoby przeznaczone do sprzedaży
można przynosić do przedszkola do 5 grudnia br.
Z góry bardzo serdecznie dziękujemy !!!

 

PIERNIKI W PRZEDSZKOLU !!!
Na zebraniu Rady Rodziców zapadła decyzja , że w tym roku wzorem ubiegłego roku rodzice chętni upieką w domu pierniki, przyniosą do przedszkola a dzieci będą je lukrowały. W związku z tą decyzją prosimy, aby do 5 grudnia br. przynieść upieczone pierniki do przedszkola w podpisanych woreczkach .
Poniżej przedstawiamy harmonogram lukrowania pierników:
- Pszczółki – 9 grudzień 2019r.
- Motylki – 11 grudzień 2019r.
- Biedronki – 12 grudzień 2019r.
- Żabki (punkt przedszkolny) – 13 grudzień 2019r.
Prosimy, aby dzieci w tych dniach miały fartuszki, nakrycia na głowy oraz produkty do ozdabiania pierniczków.
Chętne mamy do pomocy w pieczeniu i lukrowaniu proszone są o kontakt z nauczycielami
Pierniki te będą sprzedawane na kiermaszu świątecznym
Z góry dziękujemy Rodzicom za pomoc!!!

 
Górnicy w przedszkolu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
czwartek, 21 listopada 2019 13:25

Uprzejmie informujemy, że dniu 29 listopada 2019r. tj. piątek będziemy gościć górników z okazji „Barbórki" i w związku z tym prosimy, aby dzieci przyprowadzić na godz. 8.00, gdyż o godz. 8.15 będzie śniadanie.
Grupę Żabek górnicy odwiedzą o godzinie 10.45.
Prosimy też o odświętny ubiór dzieci.

 
«pierwszapoprzednia81828384następnaostatnia»

Strona 82 z 84

Kalendarz

październik 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Logowanie