Start Informacje ogólne

Ogłoszenia - STYCZEŃ 2018 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 02 stycznia 2018 23:57

1. W dniu 3 stycznia 2018 r. będzie gościł Teatr Bajka z przedstawieniem „Kot w butach" o godz. 9.15

2. W dniu 9 stycznia 2018 r. będzie organizowany Dzień Ognia w ramach programu własnego „Mali Badacze" Prosimy, aby Dzieci ubrać w kolorze czerwonym.

3. W dniu 17 stycznia 2018 r. będzie organizowany Bal karnawałowy dla dzieci. Prosimy przygotować dzieciom stroje na bal, będą też robione zdjęcia z firmy Pro – Art już o godz. 8.30 więc prosimy aby przyprowadzić dzieci do godz. 8.00, gdyż o godz. 8.00 będzie już śniadanie.

4. W dniu 21 stycznia 2018 r. tj. niedziela w Świetlicy w Wieszowie będzie organizowana akcja Dzieci – Dzieciom. Nasze Motylki i Pszczółki będą wystawiać swoje Jasełka o godz. 15.00, więc bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie wolnego popołudnia w tym dniu i przybycie wraz z dziećmi ok. godz. 14.50. Dzieci i Rodziców grupy Biedronek zapraszamy na występy starszych kolegów i koleżanek.

5. Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków do naszego przedszkola z okazji uroczystości Dnia Babci i Dziadka w następujących terminach:
Motylki - 23 stycznia 2018 r. o godz. 10.00
Pszczółki – 24 stycznia 2018 r. o godz. 10.00
Biedronki - 25 stycznia 2018 r. o godz. 10.00
Prosimy, aby dzieciom w tych dniach przynieść stroje do przedstawień Jasełkowych.
Bardzo prosimy o przekazanie zaproszonym gościom o zabranie obuwia zmiennego. Z góry serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość.

Spotkania jasełkowe 2017 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 02 stycznia 2018 23:39

W dniach 19, 20 i 21 grudnia 2017 r. spotykaliśmy się w swoich grupach z rodzicami na spotkaniach Jasełkowych. Każda grupa dla swoich rodziców wystawiła swoje Jasełka do których dzieci ze swoimi paniami długo i solidnie się przygotowywały. Nasi mali aktorzy w doskonały sposób odegrali swoje role. Znakomicie prezentowali się w przygotowanych przez Rodziców strojach. Po występach w bardzo miłej i świątecznej atmosferze częstowaliśmy się doskonałymi, świątecznymi wypiekami naszych kochanych mam. Następnie chętne Dzieci wraz ze swoimi Rodzicami wykonywali różne świąteczne ozdoby, które na pamiątkę zabrali do domów by ozdobić swoje choinki. Mamy nadzieje, że wszyscy miło wspominają te przedświąteczne popołudnie spędzone w przedszkolu.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.
Szczególnie dziękujemy też Rodzicom za przygotowanie poczęstunku:
W grupie Motylków dziękujemy Paniom: S. Krzemień, K. Tabaka, E. Piernikarczyk, D. Mann, Pani A. Mathea, T. Manieckiej,W. Pudło, A. Pośpiech, A. Walter oraz Panu M. Kiczka.
W grupie Biedronek dziękujemy Paniom: I. Lis, I. Kaweckiej, D. Walisko, I. Badura, T. Manieckiej, J. Lis, A. Prusek, A. Paździerkiewicz, I. Szyndler, J. Iwanowicz, M. Adamcewicz, I. Ochudło, D. Mroczek oraz Panu D. Kaczmarczyk.
W grupie Pszczółek dziękujemy Paniom: I. Badura, T. Manieckiej, A. Prusek, J.Ruśniok, E. Wurcel, D. Paś, A. Wróbel, A. Dramskiej- Manterys, A. Iwanowicz, D. Mroczek, I. Mikosz.

Poprawiony: środa, 03 stycznia 2018 00:15

Św. Mikołaj w przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 02 stycznia 2018 23:37

6 grudzień jest to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, ponieważ z niecierpliwością czekają na spotkanie ze św. Mikołajem. I w tym roku św. Mikołaj
nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie przedszkolaki przywitały gościa piosenkami, a następnie wysłuchały krótkiej bajki czytanej przez Mikołaja. Nasz gość chętnie uczestniczył w wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych oraz rozmawiał z dziećmi zachęcając ich, aby były grzeczne i słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Każdy przedszkolak otrzymał od Mikołaja wspaniały prezent oraz zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie. Wizyta św. Mikołaja minęła w miłej atmosferze, a wszyscy byli szczęśliwi. Dzień ten na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Pieczenie pierników PDF Drukuj Email
wtorek, 02 stycznia 2018 23:33

W grudniu 2017 roku wszystkie grupy Naszego Przedszkola pod kierunkiem wychowawców i rodziców dzieci, którzy przybyli do pomocy, przeprowadzili zajęcia kulinarne pt." Pieczenie pierników". Ciasto przygotowane dzień wcześniej przez nasze ukochane panie kucharki, oczekiwało na naszych małych i dużych kucharzy.
Przybyli rodzice oraz dzieci z ogromną radością ugniatali ciasto, rozwałkowywali na cienkie placuszki, a następnie wykrawali foremkami różne kształty i układali je blaszkach do pieczenia. Z kolei panie kucharki wypiekały pierniczki w piekarniku.
W kolejnych dniach dzieci z rodzicami oraz paniami wychowawczyniami ozdabiały swoje pierniczki różnymi polewami, posypkami i pisakami.
Pieczenie pierniczków sprawiło naszym dzieciom dużą radość, a jednocześnie przy tym w miły i praktyczny sposób utrwaliły tradycję Świąt Bożego Narodzenia.
Rodzicom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie i za pomoc przy pieczeniu i dekorowaniu pierników.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

styczeń 2018