Start Informacje ogólne

Ogłoszenia Listopad 2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 13:40

OGŁOSZENIA NA LISTOPAD 2019R.

1. W dniu 6 listopada br. będziemy obchodzić „Dzień Powietrza" w ramach programu własnego „Mali Badacze"
2. W dniu 8 listopada br. będziemy w przedszkolu obchodzić uroczystość z okazji Dnia Niepodległości. Nasze przedszkole włączy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu". W tym dniu o godz. 11.11 odśpiewamy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego". Bardzo prosimy, aby dzieci były odświętnie ubrane.
3. Zebranie z Rodzicami:
W dniu 13 listopada br. serdecznie zapraszamy Rodziców Biedronek, Pszczółek i Motylków na zebranie na godz. 16.15 do siedziby przedszkola
W dniu 14 listopada br. serdecznie zapraszamy Rodziców Żabek na zebranie na godz. 16.15 do Punktu przedszkolnego

4. W dniu 19 listopada br. w przedszkolu planowane są warsztaty wytwarzające mydełka w ramach realizacji projektu „Minikuźnia przedszkolnych talentów w Gminie Zbrosławice".
5. 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w którym przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W naszym przedszkolu w tym dniu będzie obchodzony „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF".
Serdecznie zapraszamy w tym dniu Rodziców wszystkich grup wiekowych do przedszkola na godz. 9.30 na zajęcia otwarte połączone z obchodami tego ważnego dnia. Prosimy, aby Dzieci i Rodzice byli ubrani w kolorze niebieskim.
6. W dniu 21 listopada br. tj. piątek będziemy obchodzić Urodziny Kubusia Puchatka oraz Dzień Żółty w ramach programu własnego Kolorowy Dzień - kolor i warzywo. Prosimy, aby Dzieci ubrać w kolorach żółtym i czerwonym.
7. W dniu 25 listopada br. wyjeżdżamy na wycieczkę do Regionalnego Centrum Edukacji w Żorach na warsztaty pt. „Od paprotki do węgielka". Szczegóły dot. godzin wyjazdu podamy w późniejszym terminie, wyjazd jest bezpłatny w ramach projektu „Minikuźnia przedszkolnych talentów w Gminie Zbrosławice"
8. W dniu 27 listopada br. w przedszkolu będzie gościł teatrzyk Bajka z przedstawieniem pt. Legenda o św. Kindze.
W Punkcie przedszkolnym przedstawienie będzie o godz. 8.00
W siedzibie przedszkola będzie o godz. 12.00

"Szkoła pamięta" PDF Drukuj Email
czwartek, 31 października 2019 13:26

W dniu 25 października bieżącego roku nasze przedszkolaki uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. W tym dniu odwiedziły groby zmarłych, zapaliły znicze na grobie nauczycielki, która pracowała w naszym przedszkolu i była dyrektorem placówki oraz na symbolicznych mogiłach upamiętniających mieszkańców Wieszowy, którzy polegli w czasie I i II Wojnie Światowej.

altaltalt

INFORMACJE DOTYCZĄCE WYCIECZKI W DNIU 29.10.2019R. PDF Drukuj Email
środa, 23 października 2019 12:15

W dniu 29 października 2019r. (t.j. wtorek) wyjeżdżamy na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach na warsztaty pt. „Kiszenie kapusty”

Koszt wycieczki w kwocie 30zł za dziecko jest pokrywany w ramach projektu unijnego pn. „Minikuźnia przedszkolnych talentów w Gminie Zbrosławice”.

Wyjeżdżamy w dwóch grupach wg następującego harmonogramu:

1. 1.Biedronki i Żabki (punkt przedszkolny) wyjeżdżają razem o9.00. Prosimy aby dzieci były w przedszkolu o godz.8.00 bo o godz.8.15 będzie śniadanie. Powrót planowany jest na godz. 13.30 po czym będzie obiad, więc prosimy aby dzieci zapisane do godz. 13.00 odbierać o godz. 14.00.
  2. 2.Motylki i Pszczółki wyjeżdżają razem o godz. 10.15. Śniadanie bęo godz. 9.00. Powrót planowany jest na godz. 14.45 po czym będzie obiad, więc prosimy aby dzieci zapisane do godz. 13.00 odbierać o godz. 15.00.

Prosimy aby:

• nie dawać dzieciom żadnych plecaków, jedzenia i picia. Poczęstunek zapewnia przedszkole i organizator warsztatów.
  • w podpisanym worku dzieci miały komplet do przebrania w razie niespodziewanej przygody (bluzka, spodnie lub getry)
  • dla dzieci, które mają problemy lokomocyjne prosimy Rodziców o wypisanie oświadczenia (do pobrania w szatni) do podania leku i przekazania go wraz z oświadczeniem nauczycielce (przejazd w 1 stronę trwać będzie ok.1 godziny)
  • do poniedziałku przekazać nauczycielom stosownych oświadczeń dot. zgody na wyjazd (są do odebrania u nauczycieli).

Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na wyjazd proszeni są o przekazanie informacji nauczycielom i zapewnienia opieki dzieciom w domu w dniu wyjazdu.

Ogłoszenia Październik 2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 września 2019 14:23
  1. W dniu 8 października br. będzie spotkanie z Policjantem w przedszkolu

2. W dniu 17 października br. będziemy obchodzić Dzień Brązowy w ramach programu Kolorowy Dzień – kolor i warzywo. Bardzo prosimy, aby ubrać w tym dniu dzieci na brązowo lub z brązowym motywem.

4. W dniu 29 października br. wyjeżdżamy na wycieczkę do Regionalnego Centrum Edukacji w Żorach na „Kiszenie kapusty”. Szczegóły dot. wyjazdu, kosztu wycieczki podamy w późniejszym terminie

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

listopad 2019