Start Motylki Zdalne nauczanie- wtorek 30.06.2020r.

Zdalne nauczanie- wtorek 30.06.2020r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
poniedziałek, 29 czerwca 2020 20:32

Dzień 30.06.20r.

Witam! Od jutra wakacje:)

1. ,,Kangurki” - gimnastyka poranna - skacz, jak kangurki:)
https://youtu.be/OATcNZecWHY

2. ,,Bezpieczne wakacje" - posłuchaj wiersza B. Szelągowskiej

Jak wspaniale! Już wakacje.
To najlepsza w roku pora!
Można pływać sobie w morzu
albo wskoczyć do jeziora...
Na szczyt w górach wspiąć się warto!
Jak tam pięknie i wysoko!
W zeszłym roku po raz pierwszy
zobaczyłem Morskie Oko!
Ale zawsze pamiętajmy,
by dorosłych się pilnować.
Chodzić w górach - lecz po szlakach,
kremem z filtrem się smarować.
Czapkę nosić - taką z daszkiem
- porażenia się unika.
Kąpać się w strzeżonych miejscach
i pod okiem ratownika.
I rodziców trzeba słuchać.
Kto tak robi, ten ma rację.
Ach jak miło, jak wesoło,
bo już przecież są wakacje!

Rozmowa na temat wiersza:
- Dlaczego zawsze trzeba pilnować się dorosłych?
- Co to są górskie szlaki? Dlaczego trzeba się ich pilnować?
- Dlaczego latem smarujemy się kremem z filtrem?
- Do czego jest potrzebna latem czapka z daszkiem?
- Dlaczego można pływać tylko w miejscach, gdzie jest ratownik?
- Jakie masz rady dla innych na wakacje? Co można robić, a czego nie wolno?

3. „Co nas chroni przed słońcem?”- zagadki M. Wosik
By chronić skórę latem
przed słońca nadmiarem,
smaruj się nim, a potem
opalaj z umiarem. (krem przeciwsłoneczny)
Słońce nie poparzy
noska ani uszu,
jeśli się opalać
będziesz w …(kapeluszu)
Gdy upał nad morzem,
cień zapewnić morze.
Choć jesienią jeszcze
chronił Cię przed deszczem.
(parasol)
Za uszy wkładaj
ich oba końce
i noś na nosie,
gdy razi słońce. (okulary przeciwsłoneczne)

4. ,,Bezpieczne wakacje" - prezentacja
https://www.slideshare.net/strazgminna/prezentacja-o-wakacjach-13455344

5. ,,Wakacyjne rady" - tworzenie mapy myśli - rozwijanie pamięci, wdrażanie do koncentracji; rozwijanie kreatywności. Na środku arkusza szarego papieru (czy brystolu ) rodzic pisze: WAKACYJNE RADY i prowadzi grubsze odgałęzienia (od nich cienkie) zapisując kolejne pomysły, spostrzeżenia dzieci. Można przedstawić wypowiedź w formie rysunku lub napisów.

6. ,,Na plaży według" - opowieść ruchowa M. Markowskiej.
Jesteśmy na plaży. Spoglądamy w niebo, na którym fruwają latawce. (Dziecko biega po pokoju w jednym kierunku). Latawce unoszą się wysoko na wietrze. (Wznosi ramiona do góry). Teraz opadają w dół. (Wyciąga ramiona w bok). Przestało wiać. Latawce opadają na piasek. (Dziecko siada skrzyżnie). Rysujemy na piasku kształt swojego latawca. Wietrzyk zaczyna lekko wiać, latawce podrywają się do lotu. (Dziecko powoli podnosi się do stania
i kontynuuje bieg po pokoju). Słonko świeci, piasek staje się gorący. Idziemy ochłodzić stopy w wodzie. Idąc, podnosimy wysoko kolana, staramy się utrzymać przez chwilę na jednej nodze. Wchodzimy do wody i ochładzamy ciała, polewając wodą ramiona, plecy, brzuch. Podskakujemy obunóż, rozchlapując wodę dookoła. Czas na kąpiel słoneczną. Kładziemy się na piasku i opalamy brzuchy. (Leży tyłem). Patrzymy na niebo i podziwiamy latawce. Teraz opalamy plecy. (Przechodzi przez przetoczenie, do leżenia przodem).

7. „Wycieczka w góry” - opowieść ruchowa E. Kalinowskiej.
Pewnego dnia dzieci wybrały się w góry. Wszystkie bardzo się cieszyły (dziecko ukazuje radość: podskoki, uśmiech na twarzy). Szły w szeregu bacznie obserwując, co dzieje się z prawej (patrzy w prawo) i lewej strony (patrzy w lewo). Doszły do podnóża góry i zaczęły wspinaczkę (naśladuje wspinaczkę: unoszenie wysoko nóg z jednoczesnym ruchem rąk, które są w górze – zmiany na przemian). Ze szczytu roztaczały się piękne widoki (dziecko przykłada rękę do czoła i podziwia). Kiedy schodziły zobaczyły małego zajączka, który kicał pomiędzy drzewami (naśladowanie skoków zająca). Niedaleko płynął strumyk, aby dostać się na drugą stronę musiały przeskakiwać po kamieniach (dziecko przeskakuje z nogi na nogę). Dalej ścieżka była taka wąska, że mogły przejść tylko pojedynczo. Kiedy zeszły w dół (marsz), były bardzo zmęczone, usiadły na polanie, aby odpocząć (dziecko siada), a niektóre nawet się położyły (dziecko się kładzie). To była fajna wycieczka w góry.

8. ,,Na wakacjach" - pokoloruj obrazek

Dla chętnych:)

Robimy świecącą w nocy meduzę - eksperyment
https://youtu.be/FsRSfeE8hik

,,Niepękające Bańki Mydlane" - Jak je zrobić?
https://youtu.be/5hwCjXFDu8k

To już ostatnie zajęcia przed wakacjami, dlatego pragnę podziękować
Państwu i Dzieciom za wspólną pracę, wysiłek i spędzony czas przy zajęciach.
Życzę dużo zdrówka, odpoczynku, udanych i bezpiecznych wakacji:)

Pozdrawiam serdecznie:)

Poprawiony: poniedziałek, 29 czerwca 2020 20:33
 

Kalendarz

grudzień 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Logowanie