Start Biedronki Zdalne nauczanie - czwartek 04.06.2020r.

Zdalne nauczanie - czwartek 04.06.2020r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 03 czerwca 2020 21:02

Czwartek 04.06.2020r.

Temat: Nasze zabawki.

1. Posłuchajcie piosenki " Mam przyjaciela"
https://www.youtube.com/watch?v=mGsicfW_yG8

Latem lubimy oglądać słońce,
po deszczu tęczę łapać na łące,
lubimy latem też w piłkę grać
a na biwaku w namiocie spać.
Zimą lubimy lepić bałwana,
jeździć na sankach nawet do rana,
lubimy książki, w warcaby grać
albo z latawcem i wiatrem gnać!

Ref: Nie muszę nic robić sam
Przecież przyjaciela mam
Jest fajnie mówię wam
Bo przyjaciela mam / x2

Mam mamę, tatę, siostrę i pieska
i przyjaciela, on blisko mieszka
gdy jest mi smutno pociesza mnie,
a gdy wesoło – bawimy się.
Dziś popłyniemy pirackim statkiem,
jutro znajdziemy Puchatka chatkę,
indiański namiot na nas czeka,
rycerz na koniu jedzie z daleka!

Ref: Nie muszę nic robić sam..

Śmieje się do nas świat
Taki wielki, piękny świat
a gdy jest nas dwóch,
to cały świat jest nasz

Ref: Nie muszę nic robić sam...

2. „Laurka dla przyjaciela". Narysujcie (kredkami, farbami..) najpiękniej jak potraficie laurkę dla kolegi lub koleżanki z grupy, sąsiada, bądź kolegi z twojego najbliższego otoczenia. Na wasze prace czekam na mailu.

3. „Samolotem dookoła świata" – zabawa ruchowa. Dziecko naśladuje lot samolotu. Początkowo pojazd przygotowuje się do startu, rozpędza i wzbija się w przestworza. Leci wysoko, zmienia kierunek lotu i szczęśliwie ląduje. Dziecko, stosując się do sugestii prowadzącego, naśladuje prowadzenie maszyny. Następnie wsłuchują się w słowa piosenki i ruchem oddaje jej treść.

4. „Co zginęło ze środka koła?" ćwiczenia pamięci. Zobaczymy jak dobrą macie pamięć. Przygotujcie sobie kilka zabawek i koc. Ułóżcie zabawki w jednym rzędzie, przyjrzyjcie się uważnie. Rodzic zakrywa kocem zabawki, dziecko zamyka oczy. Rodzic chowa zabawkę. Co zginęło? Zabawą można powtórzyć, zabierając np. dwie zabawki itd.

Pozdrawiam! ;)

 

Kalendarz

lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Logowanie