Start Informacje ogólne Nowy Rok Szkolny 2018/2019

Nowy Rok Szkolny 2018/2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 28 sierpnia 2018 18:34

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019.
3 września br. zapraszamy do Przedszkola oraz Punktu przedszkolnego mieszczącego się w Szkole Podstawowej w Wieszowie, które będą czynne w godz. od 6.30 do 16.00.

INFORMATOR DLA RODZICÓW - „PO RAZ PIERWSZY W PRZEDSZKOLU"
Debiut w przedszkolu to nie łatwa sprawa! Malucha czekają poważne zmiany w życiu, często trudne do zaakceptowania. Ale to, co nowe, wcale nie musi być niedobre. Do trudnych sytuacji trzeba po prostu dziecko i siebie przygotować. Dziecku, Rodzicom i sobie życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z miłymi przeżyciami.

Aby ułatwić Waszym pociechom pomyślny start w naszej placówce mamy dla Państwa kilka rad.

W pierwszych dniach w przedszkolu:
- wyjdźcie z domu na tyle wcześnie, by po drodze mieć czas na rozmowę i nie ponaglać w zdenerwowaniu malucha,
- zdecydowanie i spokojnie żegnajcie się z dzieckiem, jednak nie za długo, by nie przedłużać trudnego rozstania,
- płaczącemu dziecku powiedzcie, że teraz pocieszy go pani i czekają na nie inne dzieci, które chcą się z nim pobawić,
- nie okazujcie dziecku własnych rozterek: zostawiając je w przedszkolu przekazujecie mu wtedy swoje lęki,
- w początkowym okresie dobrze jest odbierać dziecko wcześniej, ponieważ trzylatek ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje się bardzo długi,
- nie mówcie dziecku, że przyjdziecie po nie wcześniej, kiedy to jest niemożliwe, ponieważ będzie nieszczęśliwe, że was nie ma, nie składajcie obietnic, których nie możecie wypełnić.

Co do przedszkola?
- obuwie zmienne
- komplet ubrań do ewentualnego przebrania.

Pozostałe sprawy omówimy na zebraniu o terminie którego Państwa poinformujemy!!!

Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:
- pewność, że dziecko sobie poradzi,
- zaufanie do nauczycielek i personelu przedszkola,
- uśmiech na twarzy, która będzie obserwowana przez dziecko i z której dziecko szybko potrafi wyczytać dobre i złe emocje.

W każdym dniu pobytu w przedszkolu najważniejszy jest uśmiech na buzi i dobry humor !!!

luty 2019