Start Informacje ogólne Dzień Górnika

Dzień Górnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 19 grudnia 2017 23:25

Tradycyjnie, jak co roku 01 grudnia 2017r. gościliśmy w Gminnym Przedszkolu nr 2 w Wieszowie przedstawicieli zawodu górniczego. Już po raz kolejny naszych przedszkolaków odwiedził dziadek Weroniki Pan Ireneusz Robakowski, który obecnie jest sołtysem Wieszowy a pracował w byłej kopalni Miechowice, pełnił funkcje w dozorze górniczym jako sztygar, kierownik i nadsztygar, Pan Adam Gnatowski – nadsztygar górniczy a obecnie pracownik Głównego Instytutu Górnictwa oraz ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu – Pan Mateusz Jasiński, Michał Krasuski oraz Grzegorz Kaleja. Naszych gości przywitaliśmy występami artystycznymi poszczególnych grup, odśpiewaliśmy "Sto lat" i wręczyliśmy przygotowane prezenty. Po zakończeniu części artystycznej nasi goście opowiadali o ciężkiej pracy pod ziemią, mieliśmy okazję oglądania filmu pokazującego górników pracujących przy kombajnie. Pan Adam G. przybliżył nam wizerunek patronki górników świętej Barbary oraz opowiedział legendę związaną z czapką górniczą i kolorami jej piór, natomiast Pan Ireneusz R. dokładnie zapoznał dzieci z wyglądem munduru górniczego. Przedszkolaki miały możliwość oglądania sprzętu, jakim dysponują ratownicy górniczy. Padło dużo ciekawych i trudnych pytań do gości. Na koniec każdy przedszkolak w ramach podziękowań za miłe przywitanie i występy otrzymał od zaproszonych gości słodką niespodziankę. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikom oraz ratownikom górniczym za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli wspólnie spotkać się w przedszkolu i na tę wizytę już teraz serdecznie zapraszamy!
Szczególne podziękowania składamy Panu Stanisławowi Prusek - tacie Marysi i Maksia za pomoc w organizacji tak wspanialej uroczystości. Dziękujemy !!!!

alt

 

Kalendarz

listopad 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Logowanie