Start Informacje ogólne Dzień Kolorowej Skarpety – Dzień Zespołu Downa

Dzień Kolorowej Skarpety – Dzień Zespołu Downa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 22 marca 2023 18:18

Na całym świecie 21 marca jest obchodzony Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z trisomia mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.

Każdy z nas również może w prosty sposób przyłączyć się do akcji promującej. Wystarczą do tego… kolorowe skarpetki. Dlatego nasze przedszkole przyłączyło się do tej akcji i 16 marca wszystkie przedszkolaki włożyły skarpetki nie do pary, na znak solidarności
z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Wszystkie przedszkolaki uważnie wysłuchały fragm.. opowiadania A. Chmielewskiej „Tajemnica znikających ciasteczek – Zespół Downa”, oglądały film wyjaśniający dzieciom, czym jest Zespół Downa oraz słuchały wypowiedzi dzieci z Zespołem Downa. Po rozmowie z dziećmi udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów. Na zakończenie każda grupa wykonała prace plastyczną „Kolorowe skarpetki” techniką dowolną.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

skarpetki_obrazek.jpg

Poprawiony: środa, 22 marca 2023 18:23
 

Kalendarz

czerwiec 2023
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Logowanie