Start

Dzień powietrza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 22 listopada 2017 23:16

W dniu 13.11.2017 r. w przedszkolu odbył się Dzień Powietrza w ramach programu Mali Badacze. Na początku wszystkie przedszkolaki wysłuchały wiersz L. J. Kerna
pt.: „Piotruś i powietrze", a następnie uczestniczyły w doświadczeniach i zabawach z powietrzem np. łapanie powietrza do woreczka, zanurzanie plastikowej butelki w wodzie, obserwowanie zapalonej świeczki i przykrytej świeczki słoikiem. Najbardziej wszystkim podobało się dmuchanie przez słomkę do kubka z wodą, gdzie powstawały bąbelki.
Dzieci na podstawie różnych doświadczeń poznały właściwości powietrza oraz jego znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Na zakończenie każdy ozdabiał szablon balona
wg własnego pomysłu. W tym dniu wszyscy wesoło się bawili.

alt

alt

 
Gminna Spartakiada Przedszkolaków w Kopnieciy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 22 listopada 2017 23:10

W dniu 14.11.2017 r. odbyła się Gminna Spartakiada Przedszkolaków w Kopienicy, w której uczestniczyło nasze przedszkole z delegacją 6 dzieci z grupy „Motylki": Paulina, Aleksandra, Paweł, Karol, Szymon T., Ksawery.
Rywalizacja odbywała się w różnych konkurencjach sportowych dostosowanych do wieku i możliwości dzieci np: bieg z przeplataniem szarfy, rzucanie woreczków do obręczy, slalom z łyżką plastikową i piłeczką ping-pongową, bieg z przeszkodami.
Dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną, przestrzegały zasad zdrowej rywalizacji, dobrze się bawiły współpracując w drużynie. Atmosfera w czasie imprezy była wspaniała, na twarzach dzieci gościł uśmiech i zadowolenie.
Nasza drużyna spisała się doskonale, gdyż zdobyła II miejsce otrzymując puchar, dyplom i nagrodę – zestaw małego sportowca. Gratulujemy!!!

alt

alt

alt

 
Dzień brązowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
niedziela, 19 listopada 2017 23:26

W dniu 17.10.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Brązowy w ramach programu Kolorowy dzień – kolor i warzywo. W tym dniu wszystkie Dzieci jak i nasze Panie były ubrane na brązowo. Głównym motywem imprezy był brązowy ziemniak. Dzieci poprzez różne zabawy i konkursy utrwalały kolor brązowy oraz poznały, co można zrobić z ziemniaka. Wszyscy bawili się znakomicie.
Na zakończenie przedszkolaki zasiadły do smacznego i zdrowego poczęstunku. Na stołach czekały na nich suszone rodzynki i daktyle. Już czekamy z niecierpliwością na następny kolorowy dzień przedszkolu a to już niebawem...

alt

alt

 
Zajęcia otwarte w Pszczółkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
niedziela, 19 listopada 2017 23:20

Dnia 24 października 2017 roku w naszym przedszkolu w grupie "Pszczółki" odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami pt. "Mamo, tato zróbmy to razem". Tematem przewodnim było wspólne wykonanie kukiełek z warzyw. Na początku dzieci przywitały gości piosenką ,,Szumią drzewa", wymieniały pory roku według kolejności ich występowania, podejmowały próby rozpoznawania warzywa za pomocą dotyku, dzieliły nazwy warzyw na sylaby i wysłuchiwały pierwszą głoskę w nazwie wybranego warzywa, następnie dzieci wzięły udział w zabawie z chustą animacyjną. Dużo radości dzieciom sprawiła wspólna gra planszowa "Warzywny wyścig", do której zaproszono przybyłych rodziców. Na koniec wszyscy przystąpili do działania i tworzyli najróżniejsze warzywne postacie według własnego projektu, wykorzystując różnorodne materiały i ozdoby. Dzieci wraz z rodzicami wykazali się dużą inwencję twórczą, własną kreatywnością, wszyscy zaskakiwali swoją pomysłowością i zapałem, a wyobraźnia podsuwała ciekawe pomysły i zostały wyczarowane przepiękne kukiełki. Efekty wspólnej pracy można było podziwiać na zorganizowanej wystawie
w przedszkolu.
Pani dyrektor i wychowawczyni dziękują wszystkim rodzicom za wspólną zabawę i spędzony czas!

alt

alt

 
Nowe ogłoszenia!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
niedziela, 19 listopada 2017 23:15

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do przedszkola na zebranie w dniu 30 listopada br. (tj. czwartek) na godz. 16.15.
2. Można zakupić kalendarze w cenie 37 zł u wychowawczyń. Kto z Państwa chce zamówić kalendarze dodatkowe proszę wpisać się na listę wystawioną w szatni – każda grupa ma osobną listę. Zapisy trwają do dnia 24 listopada br.
3. W dniu 1 grudnia br. o godz. 9.30 w naszym przedszkolu odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Górnika, więc prosimy o odświętny ubiór dzieci.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 12

Kalendarz

listopad 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Logowanie