Start

Spotkania jasełkowe 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 02 stycznia 2018 23:39

W dniach 19, 20 i 21 grudnia 2017 r. spotykaliśmy się w swoich grupach z rodzicami na spotkaniach Jasełkowych. Każda grupa dla swoich rodziców wystawiła swoje Jasełka do których dzieci ze swoimi paniami długo i solidnie się przygotowywały. Nasi mali aktorzy w doskonały sposób odegrali swoje role. Znakomicie prezentowali się w przygotowanych przez Rodziców strojach. Po występach w bardzo miłej i świątecznej atmosferze częstowaliśmy się doskonałymi, świątecznymi wypiekami naszych kochanych mam. Następnie chętne Dzieci wraz ze swoimi Rodzicami wykonywali różne świąteczne ozdoby, które na pamiątkę zabrali do domów by ozdobić swoje choinki. Mamy nadzieje, że wszyscy miło wspominają te przedświąteczne popołudnie spędzone w przedszkolu.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.
Szczególnie dziękujemy też Rodzicom za przygotowanie poczęstunku:
W grupie Motylków dziękujemy Paniom: S. Krzemień, K. Tabaka, E. Piernikarczyk, D. Mann, Pani A. Mathea, T. Manieckiej,W. Pudło, A. Pośpiech, A. Walter oraz Panu M. Kiczka.
W grupie Biedronek dziękujemy Paniom: I. Lis, I. Kaweckiej, D. Walisko, I. Badura, T. Manieckiej, J. Lis, A. Prusek, A. Paździerkiewicz, I. Szyndler, J. Iwanowicz, M. Adamcewicz, I. Ochudło, D. Mroczek oraz Panu D. Kaczmarczyk.
W grupie Pszczółek dziękujemy Paniom: I. Badura, T. Manieckiej, A. Prusek, J.Ruśniok, E. Wurcel, D. Paś, A. Wróbel, A. Dramskiej- Manterys, A. Iwanowicz, D. Mroczek, I. Mikosz.

alt

alt

alt

Poprawiony: środa, 03 stycznia 2018 00:15
 
Św. Mikołaj w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 02 stycznia 2018 23:37

6 grudzień jest to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, ponieważ z niecierpliwością czekają na spotkanie ze św. Mikołajem. I w tym roku św. Mikołaj
nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie przedszkolaki przywitały gościa piosenkami, a następnie wysłuchały krótkiej bajki czytanej przez Mikołaja. Nasz gość chętnie uczestniczył w wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych oraz rozmawiał z dziećmi zachęcając ich, aby były grzeczne i słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Każdy przedszkolak otrzymał od Mikołaja wspaniały prezent oraz zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie. Wizyta św. Mikołaja minęła w miłej atmosferze, a wszyscy byli szczęśliwi. Dzień ten na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

alt

 
Pieczenie pierników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 02 stycznia 2018 23:33

W grudniu 2017 roku wszystkie grupy Naszego Przedszkola pod kierunkiem wychowawców i rodziców dzieci, którzy przybyli do pomocy, przeprowadzili zajęcia kulinarne pt." Pieczenie pierników". Ciasto przygotowane dzień wcześniej przez nasze ukochane panie kucharki, oczekiwało na naszych małych i dużych kucharzy.
Przybyli rodzice oraz dzieci z ogromną radością ugniatali ciasto, rozwałkowywali na cienkie placuszki, a następnie wykrawali foremkami różne kształty i układali je blaszkach do pieczenia. Z kolei panie kucharki wypiekały pierniczki w piekarniku.
W kolejnych dniach dzieci z rodzicami oraz paniami wychowawczyniami ozdabiały swoje pierniczki różnymi polewami, posypkami i pisakami.
Pieczenie pierniczków sprawiło naszym dzieciom dużą radość, a jednocześnie przy tym w miły i praktyczny sposób utrwaliły tradycję Świąt Bożego Narodzenia.
Rodzicom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie i za pomoc przy pieczeniu i dekorowaniu pierników.

alt

alt

alt

alt

alt

 
Podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 19 grudnia 2017 23:29

Dyrektor GP nr 2 w Wieszowie składa serdeczne podziękowania strażakom OSP w Wieszowie za okazaną pomoc na rzecz przedszkola.

 
Dzień Górnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 19 grudnia 2017 23:25

Tradycyjnie, jak co roku 01 grudnia 2017r. gościliśmy w Gminnym Przedszkolu nr 2 w Wieszowie przedstawicieli zawodu górniczego. Już po raz kolejny naszych przedszkolaków odwiedził dziadek Weroniki Pan Ireneusz Robakowski, który obecnie jest sołtysem Wieszowy a pracował w byłej kopalni Miechowice, pełnił funkcje w dozorze górniczym jako sztygar, kierownik i nadsztygar, Pan Adam Gnatowski – nadsztygar górniczy a obecnie pracownik Głównego Instytutu Górnictwa oraz ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu – Pan Mateusz Jasiński, Michał Krasuski oraz Grzegorz Kaleja. Naszych gości przywitaliśmy występami artystycznymi poszczególnych grup, odśpiewaliśmy "Sto lat" i wręczyliśmy przygotowane prezenty. Po zakończeniu części artystycznej nasi goście opowiadali o ciężkiej pracy pod ziemią, mieliśmy okazję oglądania filmu pokazującego górników pracujących przy kombajnie. Pan Adam G. przybliżył nam wizerunek patronki górników świętej Barbary oraz opowiedział legendę związaną z czapką górniczą i kolorami jej piór, natomiast Pan Ireneusz R. dokładnie zapoznał dzieci z wyglądem munduru górniczego. Przedszkolaki miały możliwość oglądania sprzętu, jakim dysponują ratownicy górniczy. Padło dużo ciekawych i trudnych pytań do gości. Na koniec każdy przedszkolak w ramach podziękowań za miłe przywitanie i występy otrzymał od zaproszonych gości słodką niespodziankę. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikom oraz ratownikom górniczym za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli wspólnie spotkać się w przedszkolu i na tę wizytę już teraz serdecznie zapraszamy!
Szczególne podziękowania składamy Panu Stanisławowi Prusek - tacie Marysi i Maksia za pomoc w organizacji tak wspanialej uroczystości. Dziękujemy !!!!

alt

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 14

Kalendarz

luty 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

Logowanie