Start

Ogłoszenia - kwiecień 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
poniedziałek, 27 marca 2017 21:12

1) Pieczenie babeczek w przedszkolu – chcemy zorganizować w przedszkolu kiermasz świąteczny i sprzedawać babeczki wykonane przez dzieci.
Bardzo prosimy o pomoc w postaci ozdób na babeczki oraz prosimy, aby dzieci w danym dniu miały fartuszki i nakrycia na głowy.
Harmonogram pieczenia babeczek:
* Poniedziałek 3.04.br. - Motylki
* Wtorek 04.04.br. – Biedronki
* Środa 05.04.br. – Pszczółki
Zapraszamy na kiermasz !!!!

2) W dniu 10 kwietnia planujemy wycieczkę do Żarek – Manufaktury Słodyczy Hokus Pokuss – opis wycieczki na odrębnym ogłoszeniu na tablicy ogłoszeń.

3) W dniu 12 kwietnia będzie w przedszkolu spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym.

4) Zajęcia otwarte.
Pszczółki zapraszają Rodziców na zajęcia otwarte w dniu 20 kwietnia o godz. 9.15. – prosimy, aby dzieci miały w tym dniu też fartuszek i nakrycie na głowę.
Biedronki zapraszają Rodziców na zajęcia otwarte w dniu 28 kwietnia o godz. 9.15. – prosimy, aby dzieci miały w tym dniu też fartuszek i nakrycie na głowę.

5) W dniu 21 kwietnia będziemy obchodzić w przedszkolu Dzień Ziemi - prosimy aby dzieci w tym dniu były odpowiednio ubrane do wyjścia do ogrodu przedszkolnego

6) W dniu 25 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Marchewki oraz Dzień Pomarańczowy w ramach programu Kolorowy Dzień - kolor i warzywo. Prosimy, aby Dzieci ubrać w tym dniu w kolorze pomarańczowym.

7) W dniu 27 kwietnia będą robione zdjęcia dyplomowe dla Motylków - prosimy, aby dzieci miały w tym dniu ubraną białą bluzkę w miarę możliwości z kołnierzykiem.
Pszczółki i Biedronki będą miały robione zdjęcia grupowe- taka decyzja została podjęta na zebraniu z rodzicami w lutym br. Prosimy o odświętny ubiór dzieci.

 
Wycieczka do Krasiejowa!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
poniedziałek, 27 marca 2017 20:59

Kto z Państwa jest jeszcze zainteresowany wyjazdem na wycieczkę Dziecko + Rodzic w dniu 2 czerwca br. do Krasiejowa a nie był wpisany na listę proszony jest o kontakt z Dyrektorem przedszkola do dnia 31 marca br.

alt

 
Dzień wody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
poniedziałek, 27 marca 2017 20:50

22 marca w naszym przedszkolu odbył się "Dzień wody" w ramach programu własnego "Mali badacze", jego celem było uzmysłowienie dzieciom jak wielką rolę odgrywa woda i jakie ma znaczenie dla życia na Ziemi. Tego dnia, w przedszkolu, królował kolor niebieski. Dzieci miały możliwość obserwowania, wyciągania wniosków i aktywnego uczestniczenia w eksperymentach i zabawach badawczych związanych z wodą. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o tym, gdzie występuje woda, komu jest potrzebna, do czego służy, dzieliliśmy się własnymi obserwacjami, a podczas rozwiązywania zagadek  mogliśmy dzielić się swoją wiedzą. Jednak najbardziej dla nas emocjonujący był udział w ciekawych zabawach badawczych  oraz doświadczeniach związanych z wodą. Podczas nich badaliśmy właściwości wody, sprawdzaliśmy różne jej stany skupienia: ciecz, lód, para, sprawdzaliśmy rozpuszczalność w wodzie niektórych substancji, poznaliśmy wędrówkę kropel wody - obieg wody w przyrodzie. Na zakończenie każda grupa wykonała niebieską kropelkę wody wybraną techniką plastyczną. Dzień Wody był również dobrym momentem, by przypomnieć o konieczności jej szanowania i oszczędzania.alt

Zapisz

Poprawiony: poniedziałek, 27 marca 2017 20:59
 
Wizyta w teatrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 22 marca 2017 17:07

Poniedziałkowe śniadanie znikało szybko z talerzy, a to wszystko za sprawą długo wyczekiwanego wyjazdu. Po śniadaniu wszystkie nasze grupy pojechały do Gliwic na bajkę muzyczną w wykonaniu aktorów Teatru Wit – Wit pt. „Przygody Pipi". Dzieci poznały opowieść o rudej, piegowatej dziewczynce, która nosiła połataną sukienkę, na nogach miała kolorowe pończochy i za duże czarne buty. Mieszkała wraz ze swoimi przyjaciółmi małpką- Panem Nilssonem oraz koniem. Pipi była zawsze wesoła i uśmiechnięta. Najważniejszą sprawą było to, że spotkała swojego ojca, którego bardzo długo nie widział. Dzieciom bardzo się bajka podobała i zadowolone przyjechały na obiad, który też o dziwo znikał z talerzy. Było super !!!!! Następna wycieczka już wkrótce......

alt

 
Teatr Rodziców dla dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 22 marca 2017 07:46

KOCHANI RODZICE !!!
Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie Teatru Rodziców, który przygotowuje bajkę dla naszych Dzieci z okazji Dnia Dziecka.
Dzień ten obchodzimy zawsze na Festynie Rodzinnym – Mama, Tata i Ja, który w tym roku planowany jest na 10 czerwca br.
Chcemy i w tym roku zachować tak piękną tradycję i teatr ten zorganizować .
Chcemy przedstawić bajkę „Przygodę Smerfów". Bardzo prosimy, chętnych Rodziców, którzy chcieliby przeżyć z nami wspaniałą przygodę o kontakt z nauczycielami naszego przedszkola do dnia 31 marca br.
ZAPRASZAMY!!!
P.s. Każdy Rodzic, który już brał udział w tej akcji bardzo mile ją wspomina...

alt

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 32

Kalendarz

wrzesień 2017
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Logowanie