Start

I Konkurs Recytatorski Przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
czwartek, 27 kwietnia 2017 23:31

alt

"Dziecięca Poezja"- I Konkurs Recytatorski Przedszkolaków

"Przedszkolaki wierszyki przygotują i przed publicznością wspaniale je zaprezentują"

Ogłaszamy Konkurs Recytatorski,
do którego udziału gorąco zapraszamy wszystkie chętne  dzieci z przedszkola!!!

ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE:
1. Spośród wierszy dla dzieci należy wybrać jeden autorstwa polskiego poety i nauczyć go.
2. Do 26.05.2017 r. można zgłosić chęć uczestnictwa dziecka
u jednej z wychowawczyń podając tytuł i nazwisko autora wiersza.
3. Dokładna data konkursu zostanie podana do 31.05.17r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

alt

Zapisz

Zapisz

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 23:40
 
Aktualne ogłoszenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 25 kwietnia 2017 16:40

1) Wycieczka do Stanicy
W dniu 9 maja br. wyjeżdżamy na wycieczkę do Stanicy na „warsztaty pszczelarskie". Koszt wyjazdu wynosi 37zł (bilet wstępu oraz przejazd autokarem), który prosimy opłacić u Pani Izabeli Budnik do dnia 5 maja br. Jeżeli ktoś z Państwa nie wyraża zgody na wyjazd proszony jest o zgłoszenie tego nauczycielom lub dyrektorowi do dnia 28 kwietnia br. Przejazd w jedną stronę trwa ok. 1 godz. Szczegóły wyjazdu będą przekazane Państwu w późniejszym terminie.

2) W dniu 10 maja br. Motylki wyjeżdżają na Festiwal Ekologiczny do Domu Kultury Karolinka do Radzionkowa. Szczegóły wyjazdu będą przekazane Państwu w późniejszym terminie.

3) Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Motylków w dniu 26 kwietnia tj. środa na godz.16.15 na zebranie celem przekazania Państwu Informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

4) Po zebraniu ok. godz. 16.45 zapraszamy Rodziców, którzy wyrazili zgodę na udział w Teatrze Rodziców na pierwsze spotkanie.

 
Zajączek w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
niedziela, 16 kwietnia 2017 21:06

Każdego roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza Zajączek Wielkanocny. Oczekując z niecierpliwością gościa wszystkie przedszkolaki świetnie się razem bawiły, były zagadki, konkursy, tańce, zabawy przy muzyce. Został odczytany list od Zajączka, który zapewnił, że obserwował nas przez okno i widział, jak fajnie potrafimy się razem bawić. Złożył nam także życzenia wielkanocne zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia! Kiedy dzieci bawiły się we wspólnym gronie niezauważony Zajączek ukrył niespodzianki, trzeba przyznać, że bardzo sprytnie to zrobił, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Każdy jednak znalazł w swojej sali koszyczki ze słodkościami.
Oj, zajączek w tym roku miał dużo pracy, jednak uśmiechy na buziach przedszkolaków pewnie mu wynagrodziły ten trud!!! Ale było radości i uciechy!!! Dziękujemy za prezenty!

alt

 
Wycieczka do Żarek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
niedziela, 16 kwietnia 2017 21:02

W poniedziałek 10 kwietnia - w jedyny słoneczny dzień w tym tygodniu wyjechaliśmy na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy "Hokus Pokus" w Żarkach, gdzie dzieci spędziły czas twórczo i niebanalnie. Wszystkie grupy wycieczki uczestniczyli w dwóch warsztatach: wyrabianiu słodyczy oraz przyrządzaniu pizzy.
Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć jak powstają cukierki i lizaki, następnie same przygotowały sobie własny, słodki upominek. Każde dziecko miało również możliwość zrobienia sobie pizzy wg własnych upodobań smakowych, którą później z wielką ochotą zjadły, popijając pysznym sokiem jabłkowym.
Wszystkie pizze oraz lizaki wyglądały smacznie i kolorowo, jesteśmy pewni, iż również wyśmienicie smakowały.
Atmosfera podczas wycieczki była wspaniała, a dzieci zachwycone jak i zadowolone z siebie oraz ze swoich zdolności kulinarnych wróciły do przedszkola- niektórzy po całodniowych atrakcjach słodko spali w autokarze. Było wspaniale a pogodę to sobie wymarzyliśmy.............
Następny wyjazd już wkrótce...

alt

alt

 
Babeczki wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
niedziela, 16 kwietnia 2017 20:57

W dniach od 3 do 5 kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się świąteczną atmosferę. Już od rana w całym przedszkolu rozprowadzał się zapach wypieków. Dzieci chętnie i z wielkim zaangażowaniem dekorowały babeczki kolorowymi posypkami wg własnego pomysłu. Następnie z pomocą Pań babeczki pięknie zapakowano i przygotowano na kiermasz świąteczny. W czasie dekorowania panowała radosna i przemiła świąteczna atmosfera. Dzieci były zadowolone i miło będą wspominać przygotowania do świąt.

alt

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 32

Kalendarz

wrzesień 2017
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Logowanie