Start

Iluzjonista PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
poniedziałek, 14 maja 2018 23:17

W dniu 9 maja 2018 r. mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu iluzjonistę. Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii i taką okazję miały właśnie tego dnia. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, ponieważ aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczego zaklęcia, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami, a uśmiech dzieci nie nikł jeszcze przez dłuższy czas.

alt

alt

alt

alt

 
Dzień Flagi i spotkanie z żołnierzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
poniedziałek, 14 maja 2018 23:08

Dnia 7 maja 2018 r. w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Flagi oraz gościliśmy niezwykłego gościa. Dzieci zapoznane zostały z symbolami narodowymi, wysłuchaliśmy i odśpiewaliśmy hymn narodowy z zachowaniem prawidłowej postawy ciała. Największą radością dla dzieci było spotkanie z żołnierzem. Przedszkolaki spotkali się z zawodowym żołnierzem Panem Danielem, który jest tatą dwóch naszych przedszkolaków. Żołnierz opowiedział dzieciom o swojej służbie, zaprezentował mundur galowy, wyjaśnił znaczenie kolorystyki munduru oraz znajdujące się na nim oznaczenia. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, po co żołnierzowi potrzebny jest, np. hełm, kamizelka kuloodporna, broń, oraz co żołnierz robi na poligonie. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią naszego kraju, ale także pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach stabilizacyjnych poza granicami kraju. Dzieci dowiedziały się, że praca żołnierza jest bardzo trudna i potrzebna jest ogromna determinacja, aby wytrwać w tym zawodzie. Przedszkolaki miały okazję zadawać naszemu gościowi pytania, na które żołnierz zawsze udzielił odpowiedzi. Każdy chętny przedszkolak chodź przez chwilę mógł poczuć się jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy sprzęty niezbędne dla każdego żołnierza. Bardzo dziękujemy Panu Danielowi za bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

alt

alt

alt

alt

alt

 
Zajęcia otwarte PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
poniedziałek, 14 maja 2018 22:57

17 kwietnia 2018 r. w grupie „Biedronek" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków rodzice przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Tematem przewodnim było zdrowe odżywianie się.
Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od wysłuchania wiersza pt. „W czym chowają się witaminki" i udzielenia odpowiedzi na pytania nauczyciela dotyczące treści wiersza. Przedszkolaki bardzo dobrze orientowali się, co należy do zdrowej żywności. Potrafili wymienić również te niezdrowe produkty. Dzieci przygotowały zabawę taneczną do muzyki "Fikający zuch". Odbyły się również zabawy ruchowe wspólnie z rodzicami. Rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli za zadanie wykonać pracę plastyczno- techniczną pt. "Warzywne kukiełki". Przedszkolaki oraz rodzice niezwykle poważnie potraktowali zadanie do wykonania, aktywnie angażując się w tworzenie kukiełek z warzyw.
W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności.
Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie.

alt

alt

alt

alt

 

 
Ogłoszenia - MAJ 2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 08 maja 2018 07:00

1. W dniu 7 maja br. będziemy obchodzić Dzień Flagi i gościć Żołnierza – tatę Hani i Leona.

2. W dniu 8 maja br. odwiedzamy Straż Pożarną z okazji Dnia Strażaka.

3. W dniu 9 maja br. gościmy w przedszkolu Iluzjonistę.

4. W dniu 15 maja br. wyjeżdżamy do Rud Raciborskich na wycieczką.

Plan wycieczki:
Śniadanie godz. 8.00
Wyjazd z przedszkola o godz. 8.30
Przejazd kolejką wąskotorową po terenie parku krajoznawczego
Przyjazd do Zespołu Klasztorno – Pałacowo- Parkowego
Warsztaty w podziemiach pocysterskich
Zabawy na świeżym powietrzu i poczęstunek
Powrót na godz. 13.30 po czym będzie obiad w przedszkolu
Dzieci zapisane do godz. 13.00 prosimy odbierać dopiero od godz. 14.00
Prosimy nie dawać dzieciom żadnego jedzenia i plecków – przedszkole zapewnia poczęstunek
Bardzo prosimy, aby Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na wyjazd, zgłosili ten fakt wychowawczyniom do 10 maja br.
Dzieci prosimy ubrać wygodnie, stosownie do pogody najlepiej na „cebulkę"
Prosimy, aby dzieciom przygotować w podpisanych workach ubranie na zmianę w razie „nieprzewidzianej przygody" (bluzka, spodnie dresowe lub getry )
Koszt wyjazdu wynosi 50zł(w tym bilet wstępu i przejazd autokarem). Wpłat prosimy dokonywać w dniach od 7 maja do 11 maja u Pani Izabeli Budnik

5. W dniu 16 maja br. Pszczółki wyjeżdżają na XIII Przedszkolny Festiwal Ekologiczny do C.K. Karolinka w Radzionkowie – o godzinie wyjazdu Państwa poinformujemy w późniejszym terminie.

6. W dniu 18 maja br. będzie przeprowadzony Konkurs recytatorski w przedszkolu.

 
Podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 08 maja 2018 06:59

Dyrektor Gminnego Przedszkola nr 2 w Wieszowie wraz z pracownikami oraz dziećmi składają serdeczne podziękowania strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieszowie za okazaną pomoc na rzecz naszego przedszkola.
Z okazji Waszego Święta życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 14

Kalendarz

sierpień 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie