Start

Wiersz i piosenka na maj (dodatkowe) - BIEDRONKi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
czwartek, 18 maja 2017 21:38

Wiersz: "Dźwięki"
Klap, klap, klaszczą dłonie
Hop, hop, tańczą buty
Sypią się dokoła
Czarodziejskie nuty.

Piosenka: "Tak się bawimy"
1. Idą małe misie,
Brzuszki głodne mają.
Małe misie, małe misie
Miodku dziś szukają.
Ref. Tak, tak, tak,
Miodku dziś szukają.
2. Idą małe kaczki,
Krótkie nóżki mają.
Małe kaczki, małe kaczki
Wesoło tuptają.
Ref. Tak, tak, tak,
Wesoło tuptają.
3. Idą długie węże,
Chociaż nóg nie mają.
Długie węże, długie węże
Zwinnie się ruszają.
Ref. Tak, tak, tak,
zwinnie się ruszają.

 
Festiwal Ekologiczny w Radzionkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 17 maja 2017 10:27

W środę 10 maja znowu na dworze bardzo zimno, ale Motylki się nie przejmują i zaraz po śniadaniu ubierają się i znowu czeka na nas autokar. Jedziemy do Radzionkowa do Centrum Kultury Karolinka na XII Przedszkolny Festiwal Ekologiczny. Na samym początku organizatorzy zaprosili nas na słodki poczęstunek, po czym przebraliśmy się w pięknie stroje i oczekiwaliśmy na nasz występ na scenie. W tym czasie oglądaliśmy przedstawienia z innych przedszkoli i była świetna zabawa z prowadzącą Festiwal panią Bernadetą Kowalską. W tak miłej atmosferze nadszedł czas naszego występu, ale poradziliśmy sobie wyśmienicie, były mocne brawa i uśmiechy na widowni, a później już była tylko świetna zabawa z Tygryskiem i prowadzącą. Na zakończenie nadszedł czas na ogłoszenie wyników i okazało się, że wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsca, więc radość była ogromna. Czas szybko minął i trzeba było wracać, ale burczało nam już w brzuszkach i chętnie wróciliśmy na smaczny obiadek, który przygotowały nam nasze panie kucharki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom Dzieci z grupy Motylki za przygotowanie pięknych strojów na występ. Bardzo serdecznie dziękujemy – stroje na scenie prezentowały się przepięknie!!!!!
Dziękujemy!!!!!!

alt

 
Wycieczka do Stanicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 10 maja 2017 08:41

Kolejny wyjazd za nami.......
Dzisiaj 9 maja w ten wyjątkowo zimny, majowy poranek pojechaliśmy na kolejną w tym roku wycieczkę autokarową tym razem do Stanicy „Dzidzi Wioski". Uczestniczyliśmy w warsztatach pszczelarskich „Pszczele opowieści" na których zapoznaliśmy się z pracą pszczelarza, jego ubiorem, poznaliśmy pracę pszczół, degustowaliśmy się pysznym i jakże bardzo zdrowym miodkiem. Każdy zrobił sobie też przypinkę własnego projektu, którą zabrał do domu na pamiątkę z wyjazdu. Później był poczęstunek oraz pokaz dużych baniek mydlanych ... tak szybko minął nam czas i trzeba było wracać do przedszkola na pyszny obiadek i odpoczynek. Była świetna zabawa....
Serdecznie dziękujemy Paniom: Elżbiecie Robakowskiej – Wurcel, Barbarze Jakubowskiej, Justynie Ruśniok, Patrycji Sikora oraz Kamili Futrzyńskiej za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wyjazdu.
Dziękujemy !!!!!

alt

alt

Zapisz

Poprawiony: środa, 17 maja 2017 10:50
 
Święto FLAGI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 10 maja 2017 08:35

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste".

W dniu 4 maja 2017 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski, który przypada 2 maja. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie symbole narodowe Polski – flaga i godło poprzez słuchanie wiersza Cz. Janczarskiego pt.: „Barwy ojczyste" oraz W. Bełzy pt.: „Katechizm polskiego dziecka". Wszystkie dzieci wspólnie odśpiewały hymn państwowy „Mazurka Dąbrowskiego" zachowując przy tym właściwą postawę. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przygotowany krótki film pt.: „Polskie symbole narodowe", następnie kolorowały za pomocą czerwonej kredki godło oraz flagę Polski. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

 
Zajęcia otwarte w grupie MOTYLKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 10 maja 2017 08:33

28 marca grupa „Motylki" gościła w przedszkolu swoich rodziców na zajęciach otwartych pt.: „Zdrowo się odżywiamy". Podczas zajęć dzieci słuchały wiersza o witaminach poznając nazwy witamin oraz jaką spełniają ważną rolę w życiu człowieka. Następnie potrafiły bez problemu segregować produkty na zdrowe i niezdrowe. Chętnie uczestniczyły w zabawie polegającej na określenie logicznej wartości zdań za pomocą wyrazów TAK, NIE dotyczące zdrowego odżywiania. Wiele satysfakcji sprawiło dzieciom układanie wyrazów z rozsypanki literowej pokazując w ten sposób swoim rodzicom zdobyte umiejętności w rozpoznawaniu liter i układaniu z nich wyrazów. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zadaniach oraz w zabawach ruchowych. Wiele radości dało dzieciom wspólne przygotowanie sałatki owocowej z rodzicami oraz wspólna degustacja w milej atmosferze.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 32

Kalendarz

wrzesień 2017
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Logowanie