Start

Zajączek w przedszkolu 2022r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
piątek, 15 kwietnia 2022 09:55

Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty, zazwyczaj słodkości i drobne upominki. Na jego przyjście trzeba się jednak przygotować.

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze pzedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Już od rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na przyjście „Zajączka”, jednakże w tym roku nie zostawił prezentów ot tak, po prostu. Zajączek przygotował dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których dopiero rozwiązanie doprowadziło przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu!

Do zobaczenia, zajączku! I dziękujemy za prezenty!

zajaca.jpg

 
Dzień Marchewki połączony z Dniem Pomarańczowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
piątek, 15 kwietnia 2022 07:24

„Na marchewki urodziny

Wszystkie zeszły się jarzyny.”

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie pyta.”

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy.

11.04.2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Marchewki oraz Dzień Pomarańczowy w ramach programu własnego „Kolorowy dzień- kolor i warzywo". W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, a w salach królowały marchewki. Głównym celem było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi, jej odmian i innych pomarańczowych warzyw. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych z marchewką jako główną bohaterką dnia. Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw, układały w całość pocięte obrazki z marchewką. Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich - marchewkowy - zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

 
Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
piątek, 15 kwietnia 2022 07:22

8 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Celem naszej wycieczki było budzenie szacunku do chleba, poznanie etapu powstawania chleba od ziarna a także możliwość przebywania wśród zebranych przez lata eksponatów służących do wytwarzania chleba.

Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się eksponatom znajdujących się w salach muzealnych. Zobaczyły teatrzyk

”O bochenku chleba”. Następnie każde dziecko otrzymało kawałek chlebowego ciasta i wykonało z niej plecionkę. Kolejno zwiedziliśmy starodawną cukiernie gdzie mogliśmy posłuchać muzyki z gramofonu i dzieci dostały po cukierku. Ciekawym elementem była możliwość przebywania w ławkach szkolnych z lat 60 i 70-tych poprzedniego stulecia. Dzieci mogły usiąść w starych drewnianych ławkach i popisać na tablicach łupkowych rysikiem. Ostatnim etapem naszej wycieczki było skonsumowanie wcześniej wykonanych plecionek:) Serdecznie zapraszamy Państwa do zobaczenia zdjęć z naszej wycieczki:)

Poprawiony: piątek, 15 kwietnia 2022 07:24
 
Udział w konkursie n maskę karnawałową PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
piątek, 15 kwietnia 2022 07:02

Grupa Motylki w marcu zdobyła wyróżnienie za udział w konkursie na maskę karnawałową

organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach.

 
Ogłoszenia na kwiecień 2022r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
piątek, 01 kwietnia 2022 11:34

OGŁOSZENIA NA KWIECIEŃ 2022R.

1.W dniu 8 kwietnia br. t. j. piątek wyjeżdżamy na wycieczkę do Muzeum Chleba do Radzionkowa. Koszt wyjazdu wynosi 40zł i prosimy opłatę za wycieczkę dokonać do dnia 6 kwietnia br. t. j. środa u pracowników przedszkola. Warunkiem wyjazdu jest także podpisanie stosownego oświadczenia – zgody Rodzica na wyjazd dziecka. Prosimy oświadczenia złożyć do środy. Jeżeli ktoś z Państwa nie chce, żeby dziecka pojechało na wycieczkę to proszę to zgłosić wychowawcy jak najszybciej. Prosimy w takiej sytuacji zapewnić dziecku opiekę w tym dniu w domu.

Harmonogram wyjazdu:

Biedronki i Motylki wyjeżdżają o godz. 9.00 a wracają na godz. 13.00 - prosimy, żeby dzieci przyprowadzić do przedszkola na godz. 8.00 żeby spokojnie zjeść śniadanie. Prosimy odbierać dzieci dopiero od godz. 13.30 (dot. dzieci zapisanych do godz. 13.00), gdyż po powrocie dzieci będą jeszcze jadły obiad.

Pszczółki i Żabki wyjeżdżają o godz. 11.00 a wracają na godz. 15.00 - Prosimy odbierać dzieci dopiero od godz. 15.30 gdyż po powrocie dzieci będą jeszcze jadły obiad.

2.W dniu 11kwietnia br. odbędzie się Dzień Marchewki połączony z Dniem Pomarańczowym w ramach programu własnego ,,Kolorowy dzień - kolor i warzywo". Prosimy, aby dzieci były ubrane w kolorze pomarańczowym lub z pomarańczowym akcentem.

3.W dniu 13 kwietnia br. do Przedszkola zawita Zajączek.

4.W dniu 22kwietnia br. będziemy obchodzić Dzień Ziemi w ramach naszego programu Mali Badacze.

5.W dniu 25 kwietnia br. będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki.

6.W dniu 28 kwietnia br.będziemy obchodzić Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3Maja, prosimy w tym dniu o odświętny ubiór dzieci.

7.W dniu 29 kwietnia br. obchodzimy Dzień Tańca, w tym dniu dziewczynki mogą mieć ubrane spódniczki lub sukienki, a chłopcy kolorowe koszule.

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2022 11:37
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 48

Kalendarz

maj 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Logowanie