Ogłoszenia Październik 2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 września 2019 14:23
  1. W dniu 8 października br. będzie spotkanie z Policjantem w przedszkolu

2. W dniu 17 października br. będziemy obchodzić Dzień Brązowy w ramach programu Kolorowy Dzień – kolor i warzywo. Bardzo prosimy, aby ubrać w tym dniu dzieci na brązowo lub z brązowym motywem.

4. W dniu 29 października br. wyjeżdżamy na wycieczkę do Regionalnego Centrum Edukacji w Żorach na „Kiszenie kapusty”. Szczegóły dot. wyjazdu, kosztu wycieczki podamy w późniejszym terminie

Budżet partycypacyjny PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2019 11:57

OGŁOSZENIE !!!

W imieniu Wójta Gminy prosimy o oddawanie głosów na zgłoszone projekty z powiatu tarnogórskiego w tym 2 dot. Gminy Zbrosławice w ramach budżetu partycypacyjnego.

Budżet Partycypacyjny 2020 - dziś start głosowania

Od 16 do 30 września można oddawać głosy na jeden z 14 zgłoszonych projektów z powiatu tarnogórskiego. Dwa z nich dotyczą Gminy Zbrosławice.

Zachęcamy do głosowania na projekty:
- Bezpieczny pieszy – remont nawierzchni chodników w ciągu dróg powiatowych 3275S ul. Wolności w Zbrosławicach oraz 3220S ul. Oświęcimskiej Zbrosławicach
- Budowa chodnika od przystanku do mostu autostrady A1 wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Świętoszowice

W celu oddania głosu należy wypełnić interaktywną kartę do głosowania podając:
- imię i nazwisko,
- pesel,
- adres e-mail,
- adres zamieszkania,
- zaakceptować oświadczenia dotyczące przetwarzania swoich danych osobowych
i zatwierdzić formularz przyciskiem „potwierdź”.

Link do głosowania:

Ważne!!! Potwierdzenie oddania głosu następuje poprzez zatwierdzenie linku aktywacyjnego, przesłanego na adres e-mail. Jeden adres e-mail może zostać wykorzystany do udziału w głosowaniu poprzez jednego uprawnionego.
Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu, którzy ukończyli lub ukończą w 2019 roku 18 lat.

Nowy rok szkolny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 20:27

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020
Zapraszamy 2 września br.
Przedszkole oraz Punkt przedszkolny mieszczący się w Szkole Podstawowej będzie czynny w godz. od 6.30 do 16.00
INFORMATOR DLA RODZICÓW
„PO RAZ PIERWSZY W PRZEDSZKOLU"
Debiut w przedszkolu nie jest łatwą sprawą! Malucha czekają poważne zmiany w życiu, często trudne do zaakceptowania. Ale to, co nowe, wcale nie musi być niedobre. Do trudnych sytuacji trzeba po prostu dziecko i siebie przygotować. Dziecku, Rodzicom i sobie życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z miłymi przeżyciami.

Aby ułatwić Waszym pociechom pomyślny start w naszej placówce mamy dla Państwa kilka rad:
W pierwszych dniach w przedszkolu:
1. wyjdźcie z domu na tyle wcześnie, by po drodze mieć czas na rozmowę i nie ponaglać w zdenerwowaniu malucha,
2. zdecydowanie i spokojnie żegnajcie się z dzieckiem, jednak nie za długo, by nie przedłużać trudnego rozstania,
3. płaczącemu dziecku powiedzcie, że teraz pocieszy go pani i czekają na nie inne dzieci, które chcą się z nim pobawić,
4. nie okazujcie dziecku własnych rozterek: zostawiając je w przedszkolu przekazujecie mu wtedy swoje lęki,
5. w początkowym okresie dobrze jest odbierać dziecko wcześniej, ponieważ trzylatek ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje się bardzo długi,
6. nie mówcie dziecku, że przyjdziecie po nie wcześniej, kiedy to jest niemożliwe, ponieważ będzie nieszczęśliwe, że was nie ma, nie składajcie obietnic, których nie możecie wypełnić.

Co do przedszkola?
1. obuwie zmienne
2. komplet ubrań do ewentualnego przebrania.

Pozostałe sprawy omówimy na zebraniu o terminie którego Państwa poinformujemy!!!

Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:
1. pewność, że dziecko sobie poradzi,
2. zaufanie do nauczycielek i personelu przedszkola,
3. uśmiech na twarzy, która będzie obserwowana przez dziecko i z której dziecko szybko potrafi wyczytać dobre i złe emocje.

W każdym dniu pobytu w przedszkolu najważniejszy jest uśmiech na buzi i dobry humor !!!

październik 2019